Mýto na Slovensku - prechod na nového poskytovateľa

Mýto na Slovensku - prechod na nového poskytovateľa

Informácie o pripravovaných zmenách týkajúcich sa platieb za mýto na slovenských diaľniciach a rýchlostných cestách.

Vážení zákazníci,


chceli by sme vás informovať o pripravovaných zmenách týkajúcich sa platieb za mýto na slovenských diaľniciach a rýchlostných cestách.
Povinnosť registrácie v mýtnom systéme platí pre všetky vozidlá nad 3,5 tony, ktoré je nutné mať vybavené palubnou OBU jednotkou.

Od 1.7.2023 Národná diaľničná spoločnosť plánuje ukončiť vydávanie palubných jednotiek a registrovanie nových klientov prostredníctvom spoločnosti Skytoll. Dopravcovia, ktorí už majú od spoločnosti Skytoll palubné jednotky, ich môžu naďalej používať  na platenie mýta až do konca roka 2023


Súčasne sa NDS snaží uzatvoriť spoluprácu s novým dodávateľom služieb pre platbu za mýto v rámci Slovenska, a tiež pripravuje umožnenie registrácie jednotiek v systéme EETS, ktoré je možné použiť vo viacerých štátoch v Európe pre výber mýtnych poplatkov. Systém EETS má byť spustený pre všetkých prevádzkovateľov týchto jednotiek v rovnakom termíne, čo sa plánuje k 1.7.2023. 


Chceli by sme vás ubezpečiť, že sa na túto zmenu intenzívne pripravujeme a zaistíme pre Vás hladký prechod k novému prevádzkovateľovi.
Pravidelne a včas Vás budeme informovať o novinkách, ktoré budú s týmto spojené.

Ďakujeme vám za dôveru a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

Vaša CCS